Onze nieuwe dubbele Cefla iGiotto-spuitrobot is volledig operationeel en opgenomen in het reguliere productieproces. De installatie scant ieder kozijn en stemt de bewegingen van de robots automatisch af op de vorm en afmetingen. Samen met automatische kleurwisseling, RFID-aansturing en een vernieuwde fabrieksindeling zorgt dit voor meer productiecapaciteit, een constante afwerkingskwaliteit en een efficiëntere doorloop.
Bekijk hier de video!
Van kozijnscan naar spuitbaan
Ieder kozijn dat de spuitcabine binnenkomt, wordt automatisch ingemeten. De scan brengt de positie, afmetingen en vorm in kaart. Op basis daarvan bepaalt de software de benodigde spuitbanen en bewegingen.
De twee Cefla iGiotto-spuitrobots staan aan weerszijden van de productielijn. Hierdoor kunnen beide kanten binnen één procesgang worden afgewerkt en hoeft het kozijn tussendoor niet te worden gedraaid. Ook verschillende kozijnconfiguraties kunnen zo nauwkeurig en reproduceerbaar worden gespoten.
Dankzij het automatische kleurwisselsysteem kunnen we daarnaast sneller tussen verschillende kleuren wisselen en beperken we het lakverlies tijdens een kleurwisseling.
Productieproces verder geoptimaliseerd
We investeren al jaren in de digitalisering en automatisering van onze kozijnproductie. Met DeltaPi hebben we de samenhang tussen offreren, 3D-modelleren, werkvoorbereiding en productie verder verbeterd. In 2024 namen we de Windowmaster 50 TopLine in gebruik, waarmee we onze bewerkingsmogelijkheden en productiecapaciteit verder vergrootten.
Via RFID blijven productgegevens gedurende het productieproces beschikbaar. Tegelijkertijd hebben we de voor- en afmontage dichter bij elkaar georganiseerd. Hierdoor sluiten de verschillende productiestappen beter op elkaar aan en zijn minder interne transportbewegingen nodig. Met de ontwikkelingen werken we toe naar een doorlooptijd van 3 dagen.
Van installatie naar productie
Tijdens de bouwvak hebben de meeste werkzaamheden van de nieuwe spuitcabines- en robots plaatsgevonden. De productiestop bood ruimte om de vloer te coaten, onderdelen te plaatsen en de robots verder in te regelen, zonder de reguliere kozijnproductie te verstoren.
De installatie is gerealiseerd in samenwerking met MBR Machines, CWN Spuitcabines, Jansen Bouwconsultancy, Elka Air en Railtechniek van Herwijnen BV. Zij droegen vanuit hun eigen specialisme bij aan de spuitrobots, spuitcabine, engineering, luchtbehandeling en het railsysteem.






